Kad švenčių džiaugsmo neužgožtų buitiniai rūpesčiai, proginių drabužių valymą bei jų tvarkymą patikėkite „Joglei“. Už paslaugų kokybę „Lietuvos metų gaminio“ aukso medaliu įvertintas švarumo centras išvalys ir paruoš dėvėjimui jūsų smokingą ar kostiumą, puošnią suknelę ar palaidinę, karnavalinius ir kitokius drabužius. „Joglės“ švarumo centrų direktorė Ilona Račkauskienė pataria, kaip elgtis su vakarėlių įkarštyje dėmių „prisigaudžiusiais“ drabužiais ir staltiesėmis.
Kaip „Joglė“ palengvins gyvenimą šventinio maratono dalyviams?
Švarumo centro ekspertai ne tik profesionaliai išvalo drabužius, bet ir paruošia juos dėvėti. Taip sutaupome klientui laiko ir jėgų. Proginiai drabužiai nedėvimi kasdien, gulėdami spintose jie praranda savo estetinį vaizdą – susiglamžo, netenka formos. Namų sąlygomis išlyginti ir apskritai sutvarkyti tokius ilgai nedėvėtus drabužius labai sunku. O būna, kad ruošdami drabužius šventėms žmonės juos apskritai sugadina.
Kokiu būdu?
Pavyzdžiui, išlygina drabužius taip, kad į gerąją jo pusę išsimuša žymės nuo vidinių siūlių, palenkimų. Tai ypač aktualu gležniems plono audinio gaminiams – palaidinėms, suknelėms, sijonams. Smarkiau palyginus audinys pažeidžiamas ir jo nebeįmanoma atkurti. Dažna problema – audinys nuo lyginimo pradeda negražiai blizgėti ir atrodo tarsi nudėvėtas. Šilką, liną, o dar ilgiau pagulėjusį spintoje, lyginti namų sąlygomis apskritai yra sudėtinga, nes leidžiama tik labai žema lyginimo temperatūra.
O kaip drabužiai lyginami „Joglėje“?
Ant specialistams pagamintų lyginimo stalų, naudojame specialius lygintuvus. Stalai ir lygintuvai turi šilto oro išpūtimo – audinio pakėlimo šiltu oru – funkciją. Būtent dėl jos ant drabužių nelieka įsispaudusių siūlių žymių, neatsiranda nepageidaujamo blizgesio. Profesionaliai išlygintas drabužis atrodo puresnis, jis gražiau krinta.
Dirbame jau 28 metus, mūsų įmonėje darbuotojų kaitos praktiškai nėra, tad turime virš 20 metų lyginančių žmonių. Patikėkite, jų patirtis leidžia daryti stebuklus. Proginių, brangių, branginamų drabužių lyginimą bei visą kitą priežiūrą rekomenduoju patikėti tai darantiems profesionaliai. Namų sąlygomis sutvarkyti drabužį taip, kaip tai padarome „Joglėje“, neįmanoma.
Dažna proginių drabužių priežiūros problema – dekoras…
Taip, puošnūs drabužiai būna puošti įvairiais karoliukais, žvyneliais, siuvinėti. Dėl šios priežasties juos taip pat sudėtingiau lyginti ir valyti. Valydami drabužius žvyneliais puoštas ar rankomis siuvinėtas vietas „Joglės“ darbuotojai visada jas apsaugo, kad žvyneliai nenusitrintų ir neprarastų blizgesio, kad siuvinys būtų išvalytas itin atsargiai.
Ypač daug problemų kelia plastikiniai karoliukai, kurie valomi sausuoju būdu gali išsilydyti ir taip sugadinti drabužį. Gavę karoliukais dekoruotą audinį pirmiausia patikriname, ar puošmenos atsparios valymo priemonėms. „Joglės“ išskirtinumas – ne masinis valymas, o ir itin kruopštus individualus darbas su kiekvienu drabužiu.
Ar „Joglė“ valo drabužius iš megztų nėrinių?
Tokius iš ploniausios vilnos dizainerių ir ne tik megztus drabužėlius valome itin saugiai, kad jie būtų visiškai apsaugo nuo siūlų išsipešiojimo. Visus gležnus drabužėlius iš vilnos, šilko, taip pat įvairiai dekoruotus drabužius švariname mūsų geriausioje būtent švelniam, tausojančiam valymui skirtoje „Firbimatic Green Earth“ mašinoje. Iš jos išimti daiktai būna minkšti, švelnūs ir purūs. Taip pat valomi ir veltos vilnos drabužiai bei kiti gaminiai, aksesuarai.
Norėčiau priminti, kad „Joglėje“ valoma ir avalynė. Per šventes padaugėja itin gležnų šilkais ir kitokiais audiniais aptrauktų, įvairiai dekoruotų batelių – juos valome rankiniu būdu.
Kaip elgtis su drabužiu, jei vakarėliui įsibėgėjus apsipylėme, sutepėme maistu?
Nerekomenduoju dėmės trinti – taip galima pažeisti audinį, ypač – šilką, stipriau patrintoje vietoje spalva greičiausiai išbluks. Siūlyčiau tik nusausinti dėmę nespalvota servetėle ir pagal galimybes kuo greičiau kreiptis į „Joglę“ – neleisti dėmei įsisenėti. Nesiūlyčiau dėmių, o ypač – vyno ar kito alkoholio, kavos, arbatos, natūralių sulčių plauti muilu. Dėmių valymui reikia chemijos žinių, o jų neturint dėmę galima nebeišvalomai užfiksuoti. Atiduodami drabužį mūsų priėmėjai būtinai pasakykite, kokios kilmės yra dėmė – kas buvo užpilta.
Kokias dėmes iš šilkinio drabužio „Joglė“ išvalys, o kokių – nebe?
Alkoholis, ypač spiritinio pagrindo, blukina šilką. Jei juo apsitaškėte, gali būti, kad su drabužiu teks atsisveikinti, nes išvalius dėmę po ja vis viena gali likti alkoholio išgraužtas pašviesėjimas.
Taip pat labai sunkiai išimamos arbatos dėmės, šilkas bijo karštų riebalų – karštis pažeidžia medžiagą. O štai šalti riebalai iš šilko išvalomi gana lengvai.
Beje, iškart po švenčių rekomenduoju valyti ir staltieses – įsisenėjusios riebalų dėmės užsifiksuoja ir sudaro nebepašalinamus junginius. Taip pat dažnai pasitaikanti dėmė po švenčių – vaškas. Švarumo centre vaško dėmės pašalinamos labai lengvai.