Vos vienas skalbimas, o megztinis ėmė ir susitraukė arba, priešingai, išsitampė? Taip gali nutikti parinkus netinkamą skalbimo ar džiovinimo režimą. Tiesa, kai kada megztinį dar galima išgelbėti.
„Ką daryti, jei susitraukė išskalbtas megztinis? Siūlų sudėtis – 80 proc. vilnos, 20 proc. poliamido“, – sulaukiame dažno klausimo iš klientų.
Megztiniai gali susitraukti arba, priešingai, išsitampyti, parinkus netinkamą skalbimo ar džiovinimo režimą, aiškina švaros centro „Joglė“ ekspertai.
„Jei išskalbtą megztinį džiovinsite pakabintą, yra didelė tikimybė, kad jis išsitemps. O jeigu, pavyzdžiui, vilnonį mezgtinį po skalbimo įdėsite džiovinti į džiovyklę, jis susivels, susitrauks“, – komentuoja švaros centro „Joglė“ filialo direktorė Rima Bujokienė.
Ji priduria, kad norint kuo ilgiau išsaugoti rūbą geros būklės pravartu laikytis jo etiketėje nurodytų rekomendacijų.
„Daugumą megztinių rekomenduojama skalbti tik rankomis. Pavyzdžiui, vilnai labai svarbu parinkti tinkamą skalbimo temperatūrą ir džiovinti natūraliai. O štai lino, medvilnės, viskozės pluošto gaminius galima džiovinti ir džiovyklėje. Jei ant rūbo etiketės nurodytas priežiūros ženklas „P“, megztinį reikia valyti tik cheminėje valykloje“, – nurodė „Joglė“ atstovė.
Laimei, kartais pagadintą rūbą dar galima išgelbėti. Bandant tai padaryti namuose, pravers lygintuvas. „Jei gaminys iš medvilnės, lino, viskozės po skalbimo šiek tiek susitraukė, jį atkurti galima lyginant ir garinant.
Tiesa, susivėlusį vilnonį megztinį išgelbėti sunkiausia. Jei nepavyksta to padaryti namuose, vertėtų kreiptis į mus“, – komentuoja R. Bujokienė.