Išvalysime ir batus!

Prieš daugiau nei 10 metų klientų paskatintas švarumo centras „Joglės” įdiegė paklausią paslaugą – profesionalų avalynės valymą. Apie šią paslaugą pasakoja „Joglės” švarumo centro direktorė Ilona Račkauskienė.

– Kodėl nusprendėte valyti avalynę?

– Atsižvelgėme į mūsų klientų pageidavimus. Nors iki šiol avalynės valymo tarp mūsų paslaugų asortimento nebuvo, prašymų išvalyti batus sulaukdavome nuolat. Mūsų klientai mumis pasitiki, todėl sutikome pagelbėti. Valydavome šilkinius, siuvinėtus ir kitokius itin subtilius ir gležnus batelius. Kad avalynės valymo paslaugos poreikis yra, buvo akivaizdu nuo pat „Joglės” veiklos pradžios. Užtrukome, kol sukūrėme avalynės valymo technologiją.

– Dar viena priežastis, kodėl ėmėmės valyti avalynę, yra mada. Šiuo metu avalynės parduotuvėse daug minkštų, įvairių spalvų verstos odos batų, yra didelė šviesios avalynės pasiūla. Todėl natūralu, kad tokių batų įsigijęs klientas susiduria ir su jų valymo bei atnaujinimo problema.

– Kaip ją kūrėte?

– Konsultavomės su partneriais užsienio šalyse, bet daugiausia rėmėmės savo sukaupta patirtimi. Norėdamas teikti avalynės valymo paslaugą turi puikiai mokėti valyti visų tipų pluoštus – nuo odos ir kailių iki visų rūšių tekstilės. Lietuvoje nuo 1999 metų turime kailių ir odos valymo laboratoriją, kurioje valome, atnaujiname, impregnuojame drabužius ir taip maksimaliai prailginame jų dėvėjimo laiką. 2005 metais už paslaugų kokybę mūsų įmonė buvo apdovanota aukščiausiu Metų gaminio apdovanojimu – aukso medaliu. Per visą savo veiklos laiką sukaupėme patirties ir žinių, kurios leido mums įdiegti šią itin sudėtingą paslaugą.

– Ar dar kuri nors valykla Lietuvoje valo avalynę?

– Kad užsiimtu profesionaliu valymu?.. man nėra tekę girdėti.

– Kokius batus valote?

– Valome visą avalynę: žieminius ir demisezoninius batus, batelius, proginius batelius, basutes, sportinius batelius, taip pat šlepetes. Valome iš visų medžiagų pagamintą avalynę: natūralios ir dirbtinės, verstos odos, kailinius, tekstilinius, megztus ar pagamintus iš vilnos. Impregnuojame tiek naują, tiek jau dėvėta avalynę…

– Kaip valomi batai?

– Pirmiausia juos apžiūri valymo technologai, jie nusprendžia, koks valymo būdas bei valymo seka yra tinkamiausia geriausiam rezultatui pasiekti. Pradžioje rankiniu būdu pašalinamos dėmės. Tuomet kai kurie batai skalbiami, o kai kuriuos galima valyti tik rankiniu būdu. Po džiovinimo proceso odinė avalynė keliauja į odų valymo laboratoriją, kurioje – atnaujinama spalva. Finalinis etapas – batai impregnuojami. 

– Kiek užtrunka išvalyti avalynę?

– Iki dviejų savaičių. Mūsų darbuotojos dirba itin kruopščiai, stengiamės valyti kuo švelniau, kad nebūtų pažeista spalva ar audinio, odos paviršius, todėl būna, kad valymo procesą reikia kartoti kelis kartus, ypač – jei avalynė stipriai nunešiota. Avalynė turi džiūti natūraliai, kambario temperatūroje, kad neprarastų formos, nesutrūkinėtų, nesukietėtų, neišsausėtų oda. Teisingai išvalyti batus užtrunka ir reikia žinių.

– Ar išvalomas ir avalynės vidus?

– Taip. Mūsų siekiamybė – kad klientas atsiimtų batus it ką tik iš parduotuvės. Žinoma, švarumo centro darbo rezultatas priklauso nuo mums atneštos avalynės būklės. Kuo labiau klientas myli ir saugo savo batus, tuo geresnių rezultatų pasiekiame.

– Gal teikiate ir avalynės taisymo paslaugą: pakalate kulniukus, paklijuojate..?

– Ne. Nesame avalynės taisykla. Bet smulkius defektus pataisyti galime – pritvirtinti sagtelę, persiūti iširusią siūlę, priklijuoti numuštą odą… Tačiau tai – tik kosmetiniai pataisymai. Taisyti avalynės nesiimame.

– Kaip namie prižiūrėti batus, kad jie kuo ilgiau išsaugotų savo estetinį vaizdą?

– Avalynės priešas numeris vienas – druskos. Parėjus namo reikia apžiūrėti batus ir pasistengti nuo jų nuvalyti purvą ir druską. Nes kai druska pažeidžia – iškelia – odą, jos nebeatkursi. O geriausia

pasirūpinti prevencija – avalynės impregnavimu, kuris saugo batus nuo purvo, vandens ir tų pačių druskų. Kaip ir minėjau, Tarp mūsų klientų labai populiari naujų batų impregnavimo paslauga. Įsigiję naują natūralios odos avalynę nepamirškite patikėti ją mūsų specialistams.

Joglės” siekiamybė – kad išvalyti batai atrodytų it nauji!