Proginiai rūbai reikalauja dėmesio

Vasara – švenčių metas, o kokios šventės be dailių .suknelių ir kostiumų. Mados ekspertai pastebi, kad lietuviai vis daugiau dėmesio skiria savo aprangai, jos kokybei bei priežiūrai. Pirmaujantis Lietuvoje švarumo centras „Joglė“ ištisus metus valymui sulaukia itin daug proginių rūbų

Lepūs šilko gaminiai

Progoms dažnai renkamės išskirtinius rūbus, kurių kasdien neapsirengsi. Paprastai tai būna gležni, dekoruoti ar blizgūs rūbai, kuriems reikia išskirtinio dėmesio. Pasak „Joglės“ švarumo centrų direktorės Ilonos Račkauskienės, ypač lepūs yra šilko gaminiai, todėl tokio audinio drabužius žmonės dažniausiai neša į švarumo centrus. „Dažna problema, su kuria susiduria žmonės, bebandydami susitvarkyti proginius drabužius  namų sąlygomis, juos nepataisomai sugadina. Dėl netinkamai pasirinktos priežiūros gležni audiniai, o ypač pagaminti iš šilko, gali visiškai prarasti prekinę išvaizdą, t.y. po skalbimo drabužiuose gali atsirasti audinio lūžiai, sumažėti spalvos ryškumas, o lyginant gali atsirasti audinio užblizginimai, kurių atstatyti beveik neįmanoma. Mūsų centre yra profesionalūs lyginimo stalai bei lygintuvai, turintys šilto oro išpūtimo funkciją, taigi lyginamas audinys pakeliamas nuo stalo. Profesionaliai išlygintas audinys atrodo puresnis, jis gražiau krinta“, – pasakojo Ilona Račkauskienė. Ji patarė perkant rūbą atidžiai perskaityti priežiūros etiketes: kokioje temperatūroje galima skalbti, kokia temperatūra galima lyginti ir ar išvis galimas skalbimas?

Dar daugiau išskirtinio dėmesio

„Dažniausiai proginiams drabužiams gamintojas rekomenduoja sausą atsargų valymą“, - aiškino švarumo centro vadovė. Taigi pirkdami visada atkreipkite dėmesį ne tik į drabužio išvaizdą ar kainą. Kuo kokybiškesnį rūbą įsigysite, kuo labiau jį prižiūrėsite, tuo ilgiau jis atrodys lyg naujas. „Šiais laikais žmonės investuoja į savo savijautą ir išvaizdą. Mūsų klientai renkasi kokybiškus drabužius. O norėdami, kad jie ilgiau tarnautų, - jų priežiūrą patiki 28 metų patirtį turintiems profesionalams“, - apie „Joglę“ atsiliepia I.Račkauskienė.

Dalis klientų jau pamėgę VIP bei ekovalymo paslaugas. Tai labai švelnus drabužių valymas ir ypatingas, individualus dėmesys drabužiui. Todėl nenuostabu, kad šios paslaugos vis labiau populiarėja. Tokio ypatingo dėmesio dažniausiai reikalauja ir vestuvinės suknelės, proginė avalynė, kurių namų sąlygomis išvalyti kone neįmanoma.

Yra nuomonė, kad rūbus netinka valyti alergiškiems žmonėms, nes ten per daug „chemijos“. „Joglės“ švarumo centrų direktorė teigė, jog šiais laikais valyklos yra stipriai pažengusios į priekį. „Klientui pageidaujant, visada galima parinkti jam priimtiną valymo būdą. Žinoma, pirmiausia išstudijavus to drabužio priežiūros etiketę ir audinio sudėtį“, - sako I.Račkauskienė.

Neskubėkite trinti dėmių

Jeigu vakarėlio metu apsipylėte kava ar vynu, neskubėkite dėmės trinti. I.Račkauskienė pataria dėmę nusausinti balta servetėle ir ilgai nelaukiant kreiptis į valyklą. Svarbu neleisti dėmei įsisenėti. „Dėmių nuo kavos, vyno, arbatos, sulčių, alkoholio negalima plauti muilu. Valant dėmes muilu, galima neišvalomai jas užfiksuoti. Atnešę drabužį į „Joglę“, visuomet pasakykite, kokios kilmės yra dėmė, kuo užsipylėte“, - sako pašnekovė.

Norėdami sutaupyti, klientai į „Joglę“ eina trečiadieniais, visą dieną taikoma 20 proc. nuolaida daugeliui valymo paslaugų, tame tarpe ir proginiams rūbams. Jeigu pageidaujama įvairesnių valymo paslaugų, „Joglė“, pasak I.Račkauskienės, - visada skuba pagelbėti. Jūsų namuose ar darbovietėje gali nukabinti ir išvalius vėl pakabinti užuolaidas ar romanetes. O klientai, namuose turintys ypatingos priežiūros reikalaujančius prabangius persiškus kilimus, taip pat juos patiki „Joglei“. „Natūralios vilnos patalynę, lovatieses, minkštų baldų užvalkalus, staltieses, žaliuzes, vaikiškus žaislus, vežimėlius, kelioninius krepšius, lagaminus  - viską galime išvalyti“, - šypsosi I.Račkauskienė.